uploads/services/images/jaunaudzes.jpg

Jaunaudžu kopšana un mežuatjaunošana visā Latvijā

Nosūtīt pieteikumu
Zvani 8877 un uzzini vairāk
Nosūtīt pieteikumu

Kā meža atjaunošana palielina meža potenciālu?

Meža atjaunošana ir atbildīga īpašnieka pienākums un unikāla iespēja maksimāli pacelt sava meža vērtību nākotnē. Mežu iespējams atjaunot gan dabiski, gan mākslīgi, stādot kociņus un stādus. Izcirtuma atjaunošanai pēc koku stādīšanas nepieciešama regulāra jaunaudžu kopšana. Šī darba uzdevums ir izveidot vēlamo mežaudzes sastāvu, sniedzot kokiem pietiekošu augšanas brīvību un telpu. Ar pareizu stādu izvēli un jaunaudžu kopšanu iespējams samazināt koku audzēšanas ciklu un sasniegt vēlamo rezultātu par 10 – 15 gadiem ātrāk.

Kādos gadījumos ir nepieciešama jaunaudžu kopšana?

Kā izpaužas kvalitatīva meža atjaunošana un jaunaudžu kopšana?

1

Augsnes sagatavošana meža stādīšanai

Pirmais solis jaunaudzes veidošanā labāka galarezultāta sasniegšanai ir augsnes gatavošana, kas ļauj vienkāršāk kontrolēt potenciālo stādu vietu skaitu, kā arī turpmāko stādījumu kopšanu. Augsnes sagatavošanu meža stādīšanai veicam ar arkliem vai ekskavatoru.

2

Koku stādīšana

Katram nogabalam nosakām meža augšanas apstākļiem atbilstošāko stādāmo koku sugu un veidu. Stādot izvēlamies optimālo koku izvietojumu un savstarpējos attālumus. Ņemam vērā meža apsaimniekošanas plānu, aktuālo situāciju dabā un jūsu vēlmes meža attīstīšanā.

3

Agrotehniskā kopšana

Pēc meža iestādīšanas ap jaunajiem kokiem sāk augt krūmi, zāle, lakstaugi un citu koku atvases. Lai iestādītajiem kokiem sniegtu vairāk gaismas, telpas un barības vielas, pirmajos gados veicam šī aizzēluma pļaušanas un ravēšanas darbus. Īpaši būtiska šī palīdzība ir koku sugām, kas iecienījušas sauli.

4

Jauno koku aizsardzības pasākumi

Ierasti kokaudzētavās stādi tiek apstrādāti ar insekticīdu, bet tā iedarbība dabā pēc iestādīšanas ir īslaicīga. Attiecīgi pirmajos divos gados ir iespējams veikt miglošanu, kas palīdzēs pret nevēlamiem kaitēkļiem, kas kociņiem atņem barības vielas.

5

Sastāva kopšana, meža retināšana

Kad kokaudze ir sasniegusi vairāk nekā 2-3 metru augstumu, koki sāk konkurēt savā starpā par augšanas telpu, kas ietekmē to stumbra resnuma potenciālu un vainagu formas. Veidojoties lielai savstarpējai konkurencei, kociņi mēdz izstīdzēt un mazinās kopējais koksnes pieaugums. Tādējādi veicam koku sastāva kopšanu un retināšanu, saglabājot perspektīvākos kokus un attīrot no konkurējošajiem un bojātajiem kokiem un krūmiem.

Cik ilgi ir jāveic jaunaudzes kopšana?

Mežu atjaunošanas laiks lielākoties ir 5 gadi pēc cirtes. Purvainos mežos šis termiņš ir līdz 10 gadiem. Lai izcirtums tiktu atzīts par atjaunotu pēc Ministru kabineta noteikumiem (nr. 308), ieaugušo skuju koku augstumam ir jābūt virs 10 cm, savukārt lapu koku – virs 20 cm, savukārt koku blīvumam uz 1ha jābūt: a) priedēm vairāk nekā 3000 koku; b) cieto lapu sugām vairāk nekā 1500 koku; c) cita veida sugām vairāk nekā 2000 kokiem. Labākais brīdis, lai mežniecībai nodotu izcirtuma platībā izveidoto jaunaudzi, ir tūdaļ pēc kociņu audzes iestādīšanas.

Kā veidojas jaunaudžu kopšanas cenas?

Ar kādām izmaksām jārēķinās, plānojot jaunaudžu kopšanu? Darbu izmaksas veido personāls, nokļūšana līdz objektam, īpašuma atrašanās vieta, atsevišķo zemes gabalu skaits īpašumā, pļaušanas instrumenti, degviela, smērvielas u.c.

Zvani 8877 un uzzini vairāk
Nosūtīt pieteikumu

Kāpēc izvēlēties Dižozols jaunaudžu kopšanas pakalpojumus?

Izvēloties mūsu pakalpojumus, piedāvājam jums personīgo konsultantu, kurš izstāstīs jums par veicamajiem darbiem un kopšanas plānu. Katru darbu saskaņojam iepriekš, sadarbība ar mums ir absolūti caurspīdīga.

Dižozols ekspertu komandai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze nozarē ar gudru skatu nākotnē par jūsu meža īpašuma potenciālu. “Dižozols” ekspertu komanda regulāri seko jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem botānikā un ekoloģijā, kas ir īpaši aktuāli mežu atjaunošanas metodēs.

Sazinies ar mums
Nodzēst
Maksimālais failu skaits: 5.
Atļautie formāti: JPG, PNG, GIF, PDF.
Kopējais failu apjoms: 10MB
* Obligāti aizpildāmie lauki.
Citi pakalpojumi
Mežs, saules stari

Meža un lauksaimniecības īpašumu iegāde

Izvērtējam un iegādājamies gan izstrādātas, gan neizstrādātas mežu platības. 

Apskatīt

Mežu apsaimniekošana

Pilna cikla meža apsaimniekošana pēc Skandināvijas modeļa – sākot no meža atjaunošanas līdz mežistrādei un koku realizācijai. Ieskaties, kā mēs rūpējamies par mežiem!

Apskatīt
Apaļkoku kaudze

Apaļkoka iepirkšana

Dižozols izstrādātie rīki ļauj izvēlēties izdevīgāko sortimentu un gala pieņemšanas vietu, lai realizētu pilnīgi visus apaļkokus, kuri atrodas krautuvē, garantējot labākās cenas mūsu klientiem.

Apskatīt
Loģistikas mašīna

Loģistikas pakalpojumi

Esam izstrādājuši unikālu inovāciju nozarē - tiešsaistes rīku, kas palīdz plānot efektīvāko katra sortimenta piegādi līdz pieņemšanas vietai un vienlaikus garantē maksimālu drošību, ļaujot izsekot līdzi katras kravas kustībai.

Apskatīt

Meža inventarizācija un taksācija

Meža inventarizācija un taksācija pirms mežizstrādes vai pārdošanas. Sertificēti taksatori noteiks veiks meža inventerizāciju. Uzziniet meža taksācijas cenas un iespējas!

Apskatīt
SākumsPar mums
Copyright © 2017 - 2021 Dizozols, LCC