Raksti

Uzzini vairāk par uzņēmumu Dižozols un meža nozari.

Nov
25

Pareizi apsaimniekots mežs - jaudīga skābekļa ražotne

Ja koks aug, tad skābeklis tiek ražots - tā daudzi domā, tāpēc nekoptiem un aizaugušiem mežiem netiek pievērsta liela uzmanība. Tomēr jomas ekspertu pētījumi pierāda, ka nekopti meži nespēj nodrošināt tikpat lielu CO2 piesaisti kā apsaimniekoti meži, līdz ar to tie ražo mazāk skābekli. Šī ir problēma siltumnīcefekta emisiju samazināšanā arī Latvijā.

Nov
18

Kā neiekrist krāpnieku lamatās?

Mežs un zeme, uz kā tas atrodas, ir vērtība. Meža pārdošana vai apsaimniekošanas pakalpojuma nolīgšana ir nozīmīgs lēmums, kuru veicot jābūt piesardzīgam, jo nekustamais īpašums ir populārs krāpnieku mērķis. Inflācijas laikā krāpniecības un zādzības īpaši pieaug - labticīgi mežu īpašnieki meklē papildu ienākumus un krāpnieki pastiprināti meklē aizvien jaunus guvumus.

Nov
11

Kāpēc meža apsaimniekošanu uzticēt profesionāļiem?

Populārs mīts starp meža īpašniekiem pauž uzskatu, ka mežs rūpējas pats par sevi un īpaša apsaimniekošana tam nav nepieciešama. Taču tā nav patiesība! Profesionāli, kvalitatīvi un regulāri apsaimniekots mežs ir gan jaudīgāka skābekļa ražotne, gan ievērojami ienesīgāks īpašums - nesakoptu mežu kritalās slēpjas lieli zaudēti ienākumi.

Nov
04

Meža atjaunošana - daba nemīl tukšumu!

Zināms, ka daudzi cilvēki, ieraugot ceļa malā meža izcirtumu, instinktīvi sajūt negatīvas emocijas, taču varam nomierināt - tas tā ilgi nepaliks!

Oct
31

Kas notiek ar meža īpašumiem Latvijā?

Pretēji sabiedrībā plaši izplatītiem mītiem, meži Latvijā piepilda vairāk nekā pusi valsts teritorijas (52%) un turpina bagātīgi augt. Turklāt pateicoties mūsdienīgai, gudrai un kvalitatīvai mežu apsaimniekošanai, šie meži kļūst aizvien ražīgāki - katru gadu kopējais koksnes pieaugums ir aptuveni 25 000 000 m3. Vai Jūsu mežs ir šo ražīgo platību vidū?

Sep
29

Kas veido Tava meža vērtību?

Mežs ir bagātība - šī visaptverošā patiesība ir skaidra vairumam cilvēku. Taču cik liela bagātība ir tieši Tavs mežs? Kas veido tā vērtību potenciālā meža īpašuma vai koksnes pircēja acīs? Visai bieži sastopami meža īpašnieki, kas sava īpašuma vērtību neapzinās, līdz ar to vai nu sagaida pārāk lielu atdevi no meža bez atbilstoši ieguldīta darba vai arī samierinās ar pārlieku mazu daļiņu no patiesā guvuma, ko varēja gūt.

Sep
18

Meža inventarizācija - kas par to jāzina?

Tā kā koki aug lēnā tempā un šķietami uzmanību neprasa, tad bieži vien īpašnieki par savu meža zemi aizmirst uz ļoti ilgu laiku. Lai arī tas nav labi un produktīvi no apsaimniekošanas viedokļa, aizmirst par mežu neļauj arī Meža likums, kas paredz, ka vismaz reizi 20 gados mežā ir jāveic inventarizācija jeb tautā dēvētā taksācija.

Jul
24

Laimestu 500 euro vērtībā saimnieks atdāvina Ludzas bērnu un jauniešu centram

21. jūlija pēcpusdienā, patīkamu pārsteigumu saņēmis Ludzas novada bērnu un jauniešu centra kolektīvs, lietošanā saņemot divus jauniešu velosipēdus no velo veikala ZZK.

Copyright © 2017 - 2023 Dizozols, LCC